SIEĆ WSPÓŁPRACY NAUCZYCIELI EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ


SIEĆ WSPÓŁPRACY NAUCZYCIELI
EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 5 IM. GRYFITÓW
W SŁUPSKU

środa, 27 kwietnia 2016

Scenariusz rozpoczęcia roku szkolnego klas pierwszych1. Szanowni Państwo, drogie dzieci rozpoczynamy uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego …..........
2. Proszę wszystkich o powstanie
3. Baczność poczet sztandarowy ,sztandar szkoły wprowadzić!
4. Do hymnu państwowego.
5. Po hymnie. Proszę usiąść
6. Serdecznie witam wszystkich na dzisiejszej uroczystości. Spotkaliśmy się ,aby powitać nowy rok szkolny i przyjąć pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły .Dlatego też szczególnie serdeczne witam naszych pierwszoklasistów! Równie serdecznie i gorąco witam rodziców i bliskich,dyrekcję naszej szkoły, przybyłych gości,wychowawców i nauczycieli.
7 . Proszę o zabranie głosu Panią dyr.
8.  Proszę o zabranie głosu zaproszonych gości

9  .Nasza szkoła serdecznie was wita i drzwi swe przed wami otwiera. Niechże te wrota otworzą się hymnem naszej szkoły, którego jeszcze nie znacie,ten hymn będzie wam towarzyszył przez kolejne lata edukacji w naszej szkole. Posłuchajcie jak go śpiewają wasze starsze koleżanki.
10.   Proszę wszystkich o powstanie. Do hymnu szkoły!
11.   Po hymnie
13.  Życzę Wam na początek dużo kolegów i koleżanek,wielu zabaw,szóstek, miłych wrażeń, pochwał w dzienniku i nie bójcie się szkoły, bo nie ma czego i nie trzeba!!! Nasza szkoła swe drzwi przed wami otwiera i serdecznie Was przyjmuje.
14. Szanowni Państwo ,drodzy rodzice na tym kończymy część oficjalną naszej uroczystości.
16.  Proszę wszystkich o powstanie!Baczność!
17. Poczet sztandarowy ,sztandar szkoły wyprowadzić!  18.Zapraszam teraz do wysłuchania krótkiej części artystycznej.

A teraz chwila, na którą wszystkie dzieci czekały i dzisiejszej nocy spać nie mogły, zastanawiając się, do której pójdą klasy, jakich będą miały kolegów, czy znajdą swojego przyjaciela,kto będzie jego nauczycielem. Za moment wszystkie wasze wątpliwości zostaną rozwiązane,bo już za chwilę poznacie swoją grupę klasową i swojego wychowawcę, który będzie towarzyszył  i wspierał Was przez 3 lata.
19.Osoba prowadząca wyczytuje kolejne klasy i przedstawia wychowawcę. Wychowawca wyczytuje nazwiska swoich uczniów i zaprasza rodziców i dzieci do klasy.


                                                                Lucyna Mackus